Bukiety weselne – jak na nich zaoszczędzić?


Bukiety weselne zdają się być jednym z najtańszych elementów uroczystości ślubnej. O wiele więcej trzeba w końcu zapłacić chociażby za wynajem sali. Bardziej kosztowne są też stroje dla pary młodej, bo ceny sukien ślubnych obecnie zaczynają się od 1-2 tysięcy, a i ceny garniturów wyglądają bardzo podobnie. Skoro jednak to właśnie na kwiatach można w prosty sposób zaoszczędzić, dlaczego by tego nie zrobić. Pary, które przygotowują się do swoich ślubów, najczęściej cieszą się przecież z każdego zaoszczędzonego grosza czy złotówki.

No to w jaki sposób można zaoszczędzić na kwiatach, które zostaną wpięte w garnitur pana młodego, będą niesione przez pannę młodą lub odegrają rolę dodatkowej dekoracji stołów bądź ławek kościelnych? Nic prostszego. Wystarczy przede wszystkim skupić się na tym, by wybrać kwiaty, na które obecnie panuje sezon i które w kwiaciarniach dzięki temu są najtańsze. Wiosną nie będzie o to trudno, gdyż jest to pora roku, podczas której rozkwita większość roślinności. Latem też nikt nie powinien mieć problemów z wynalezieniem tańszych gatunków kwiatów. Trzeba ich tylko poszukać.

Polecamy: profesjonalna organizacja ślubów i wesel Poznań.

Warto też sprawdzić, jakie ceny za bukiety kwiatowe obowiązują w różnorodnych placówkach. Kwiaciarni, które obsługują wesela, w dużych miastach jest naprawdę wiele. Nie trzeba od razu wybierać się do tej, którą się zna lub w której najczęściej zamawia się kwiaty. Nawet jeśli dana placówka ogólnie rzecz biorąc ma niskie ceny, nie znaczy to wcale, że podobne ceny będą obowiązywać u niej na bukiety ślubne. To wszystko trzeba sprawdzić i potem na spokojnie sobie przeanalizować. Czasem warto też zajrzeć do mniej znanych kwiaciarni lub do tych placówek, które są zlokalizowane w niewielkich miejscowościach bądź na obrzeżach miast.

Organizacja wesela to nie tylko wybór sali, cateringu i zakup strojów ślubnych, ale też pomyślenie o takich drobiazgach jak wiązanki kwiatowe. Żywe rośliny są w końcu jedną z najpiękniejszych dekoracji weselnych. Bez nich sala nigdy nie będzie właściwie ozdobiona.

Zobacz także jak wygląda projektowanie ogrodów Kraków.