Doradca kredytowy – czy się przyda?


Zaciągnięcie kredytu wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać szczególnie w dzisiejszych czasach. Nie wystarczy mieć zdolności kredytowej i udać się do banku. Trzeba bowiem skompletować dość sporo dokumentów, co więcej nie każdy kredyt będzie tak samo oprocentowany. Nie decydujmy się na współpracę z bankiem w ciemno, dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze przeanalizowane kilku ofert instytucji bankowych. Doradca kredytowy Poznań może okazać się świetnym rozwiązaniem, ale trzeba wiedzieć jakiego specjalistę wybrać.

Czym powinien charakteryzować się dobry doradca kredytowy?
Do głównych zadań doradcy kredytowego należy pomoc w znalezieniu i wynegocjowaniu najlepszej oferty kredytowej. Taki specjalista ma także dostęp do licznych opcji kredytowych, dlatego będzie w stanie zaoferować zawsze najbardziej aktualne, najlepsze opcje, dostosowane ściśle do preferencji oraz potrzeb klienta. Decyzja o kredycie nigdy nie jest podejmowana ze spokojem, doradca kredytowy to dla nas wsparcie, dlatego bez wątpienia warto zdecydować się na taką współpracę. Kredyt to ogromne zobowiązanie i to zazwyczaj na wiele lat, dlatego pomoc doświadczonego specjalisty może rozwiać wiele wątpliwości i dylematów w zakresie rodzaju kredytu i wysokości rat.

Jaka jest rola doradcy kredytowego?
Chociaż niektórym wydaje się, że rolą doradcy kredytowego jest wyłącznie wyszukiwanie atrakcyjnych ofert, to nie jest to prawda. Taka osoba czuwa nad całym procesem zaciągania kredytu, tj. pomaga w załatwianiu formalności, kompletowaniu dokumentów, umowy przedwstępnej. Może w naszym imieniu kontaktować się także z deweloperem, a także z bankiem. Dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić czas, nerwy, a bardzo często również i pieniądze.

Chociaż może się wydawać, że wzięcie kredytu nie jest niczym skomplikowanym, wsparcie profesjonalnego doradcy kredytowego, to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy wiele zyskać i podjąć bardziej świadomą decyzję w zakresie produktu finansowego.