Jest jedną z najciekawszych budowli sakralnych w Polsce, a kryjące się w jej murach dzieła sztuki mogą oczarować każdego z nas. Bazylika mariacka to cenny zabytek, z którego Gdańsk może być wyjątkowo dumny.

Dlaczego w czasie wycieczki po tym mieście warto zajrzeć do wnętrza tej potężnej świątyni?
Możliwość zwiedzenia najważniejszego kościoła na terenie Trójmiasta będzie wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika historii i sztuki. Bazylika mariacka to nie tylko obiekt o ciekawej historii. To dzieło sztuki, obok którego nie można przejść obojętnie.

Na czym polega wyjątkowość tego kościoła?
Przede wszystkim na jego rozmiarach. Jest to największa gotycka świątynia na świecie. Już z daleka uwagę przyciąga wysoka wieża kościelna, która w pejzażu współczesnego Gdańska zajmuje miejsce bardzo ważne. Piękna fasada i bramy, które prowadzą do wnętrza tej wielkiej bazyliki są kolejnymi cechami, dzięki którym ten zabytek robi ogromne wrażenie na wszystkich zwiedzających. Kościelne wnętrze kryje wiele niespodzianek i cennych dzieł sztuki. Zachwyca m. in. renesansowa chrzcielnica oraz barokowy nagrobek Bahrów, ogromne wrażenie robią też rzeźby, wśród których nie brak dzieł sztuki gotyckiej. Tryptyki, kopia obrazu „Sąd Ostateczny” oraz wyjątkowy zegar – oto atrakcje, którym w trakcie zwiedzania bazyliki mariackiej w Gdańsku warto się uważniej przyjrzeć.

Jaki nocleg polecam w Gdańsku?
W Gdańsku byłam kilka razy, zazwyczaj na biznesowych szkoleniach, ale również byłam na wakacjach. Hotele w Gdańsku znalazłam na stronie z linka, a mianowicie hotel Best western.