Dobór kotła do swojego własnego domu nie jest tak prostym zadaniem, jak się nam może pierwotnie wydawać. Musimy zmierzyć się często z wieloma niedogodnościami oraz ograniczeniami. Obecnie popularne kotły kondensacyjne są zupełnie nowym kierunkiem w technologiach grzewczych i dają szansę na niedrogie, ekologiczne i bardzo sprawne ogrzewanie. Przyjrzyjmy się, jakie modele najlepiej wybrać w 2018 roku?

Polskie kotły są najlepsze!

Polskie firmy mają bardzo bogate doświadczenie w projektowaniu różnego rodzaju pieców oraz kotłów. Początkowo popularny segment urządzeń opalanych węglem rozszerza się również na kotły dwufunkcyjne oraz inne interesujące rozwiązania – np. ogrzewanie nadmuchowe i pompy ciepła.

Na pewno w 2018 roku powinniśmy skorzystać z produktów uznanych polskich marek – nie zapominając jednak o czołowych produktach pochodzących m.in. z niemieckich, czy słoweńskich fabryk. Obecnie technologie, jakie wykorzystują kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne kondensacyjne opierają się o efektywniejsze zarządzanie spalaniem gazu – głównie poprzez stosowanie elektronicznego sterowania oraz technologie efektywnego sterowania palnikami. Bardzo interesujące w kontekście zmian technik grzewczych jest zastosowanie gazowych żarników, a nie klasycznych palników.

Gdzie kupić dobry kocioł?

W celu zakupu niedrogiego i wysokiej jakości kotła, na pewno bardzo dobrą decyzja będzie odwiedzenie strony internetowej producenta lub przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą oraz montażem tego rodzaju instalacji dla potrzeb gospodarstw domowych i domów jednorodzinnych.

http://beretta.pl