od kogo to numer

Wielu z nas nosi w sobie przekonanie, przez które często nie odbiera telefonu od nieznanego kontaktu, tłumaczymy sobie to różnie, że to pewnie jakaś reklama, pomyłka, że operator jakiejś sieci chce przedłużyć z nami umowę telefonicznie, że to jakiś oszust, który wmówi nam wygraną pieniężną lub rzeczową. Jednak gdy numer zaczyna dzwonić notorycznie lub po prostu jesteśmy ciekawi, czyj to numer i kto dzwonił, rozwiązanie jest jedno, mało skomplikowane a jednak bardzo skuteczne. W naszą wyszukiwarkę internetową wpisujemy hasło które brzmieć może „co to za numer” lub „czyj to numer”, wyszukiwarka przekieruje nas do całej listy stron, które to zajmują się rozpoznawaniem nieznanych kontaktów. Jest to swego rodzaju książka telefoniczna online, w której to można znaleźć większość numerów dzwoniących do nas.
Jak to działa? Po wejściu na wybraną stronę www, możemy zapoznać się z regulaminem lub od razu wpisać w białe pole, znajdujące się zazwyczaj w najbardziej widocznym miejscu na stronie, nieznany kontakt. Strona wyszukuje nam propozycje, do kogo należeć może dany numer. Na większości stron znajdziemy także przydatne zakładki, w których to zapoznajemy się z doświadczeniami innych użytkowników, którzy piszą jakie numery wydzwaniały do nich i do kogo należą, jest to też swego rodzaju ostrzeżenie, przed oszustami i naciągaczami. Druga zakładka dotyczy ostatnio wyszukiwanych numerów, dzięki czemu wiemy, czy dany kontakt niepokoi tylko nas czy może wydzwania też do innych użytkowników.
Jeżeli nadal masz wątpliwości czy odbierać dane połączenie czy lepiej je zignorować i odrzucić, a w najgorszym wypadku zablokować, koniecznie sprawdź kto dzwoni.