Ważnym elementem wystroju wnętrza w stylu skandynawskim są lampy. Przez wzgląd na to, że trend, który przywędrował do nas z północy Europy, stawia na prostotę, minimalizm i chłód barw – odpowiednie oświetlenie stanowi kwintesencję i dopełnienie wyjątkowego klimatu, jaki tworzy w mieszkaniu. Jak zatem wybrać odpowiednią lampę?

Funkcjonalność
Najbardziej funkcjonalne bez wątpienia są lampy z czujnikiem ruchu. Wbudowana w urządzenie specjalna fotokomórka rejestruje ruch w pomieszczeniu, dzięki czemu sama się zapala. Co więcej, w przypadku nie zarejestrowania przez czujnik żadnego ruchu w dłuższym odstępie czasu -sama się wyłącza. Jest to nie tylko wygodne, ale również ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu nie trzeba martwić się wysokimi rachunkami za zużycie energii elektrycznej wynikającymi z niegaszenia światła.

Estetyka
Styl skandynawski ma wiele odmian. Najbardziej romantyczna z nich pochodzi z Danii. W pomieszczenie urządzone w stylu duńskim świetnie wpisują się lampy w stylu romantycznym. Często są one bogato zdobione, dlatego zyskują wielu zwolenników zwłaszcza wśród artystów. W bardziej surowych odmianach stylu skandynawskiego świetnie sprawdzi się skromna lampa wisząca czy plafon.

Gwarancja jakości
Na rynku pojawia się mnóstwo tanich, ale niekoniecznie solidnych lamp – zarówno wiszących, jak i stojących. Aby jednak przez długi czas cieszyć się ich funkcjonalnością, nie należy przesadnie oszczędzać. tanie podróbki produkowane masowo na wschodzi nie charakteryzują się dobrą jakością. Najlepiej wybierać produkty sprawdzonych, solidnych marek.

Zobacz także: oświetlenie Philips