Niezależnie od płci dłonie są wizytówką człowieka. To na podstawie ich wyglądu można określić nie tylko wiek, ale charakter pracy, niejednokrotnie zdolności manualne, muzyczne… Warto zatem zadbać o to, by robiły dobre wrażenie, bowiem pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Codzienna pielęgnacja dłoni powinna opierać się przede wszystkim na nawilżaniu, ale pamiętać należy, że istotnym czynnikiem jest też to, czym nawilżamy skórę. Podstawowym kryterium w odpowiednim doborze naturalnych kosmetyków do dłoni są kluczowe substancje, na które postawimy. Warto sięgać po najlepsze produkty, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Ekologiczne kosmetyki do dłoni

W dobie coraz to większej świadomości ekologicznej słusznym kierunkiem jest wybór kosmetyków naturalnych. Choć wydawać by się mogło, że w asortymencie sklepów ekologicznych znajdziemy wyłącznie kremy, szybko możemy się pozytywnie zdziwić. Ekologiczne kosmetyki do dłoni są bowiem produktami, które załatwią za nas pełny proces pielęgnacji.

Przynajmniej dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling dłoni, który stanowi świetny podkład pod dalszą pielęgnację. Wygładza, uelastycznia, zmiękcza. Ten naturalny przeważnie będzie przygotowany na bazie głównego składnika – cukru. Ekologiczne kosmetyki, choć przeważnie posiadają uproszone składy są pachnące i aromatyczne, co dodatkowo uprzyjemnia przeprowadzenie zabiegu w zaciszu własnego mieszkania.

Jeśli nasze dłonie potrzebują maksymalnego nawilżenia, co bardzo często ma miejsce np. zimą warto sięgnąć oprócz kremu po specjalne maski do rąk i paznokci. Maski łagodzą podrażnienia (powstałe np. w wyniku kontaktu z detergentami bądź zimą – przemrożeniami), nawilżają i pielęgnują. Aby wzmocnić działanie maski można po jej nałożeniu założyć bawełniane rękawiczki. Dłonie dzięki temu będą dodatkowo ogrzewane, a podwyższona temperatura pozwoli na intensywniejsze działanie maski poprzez dodatkowe uwalnianie jej dobroczynnych składników. Rękawiczki pielęgnacyjne można kupić w drogerii, bądź… użyć swoich, zimowych (pamiętając, że może zostać na nich tłusty film). Z tak opatrzonymi dłońmi warto położyć się spać, a rankiem w celu wykończenia pielęgnacji, po zdjęciu rękawiczek należy zaaplikować krem.

W naturalne kremy warto również zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców. Te popularne drogeryjne, bądź kupowane w supermarketach częściej zawierają więcej substancji szkodliwych niż dobroczynnych. Ekologiczne kosmetyki do dłoni tworzone są z rozsądkiem – producenci biorą pod uwagę oprócz najlepszej opieki nad naszymi dłońmi również opiekę nad planetą.