Wiążesz swoją przyszłość z zarządzaniem? Chcesz zwiedzać świat i połączyć przyjemne z pożytecznym? Wybierz studia skrojone na twoją miarę! Przedstawiamy najlepsze uczelnie w Warszawie, które kształcą na kierunkach: zarządzanie turystyka i rekreacja.

Poniżej prezentujemy, zestawienie uczelni publicznych oraz prywatnych szkół wyższych, najwyżej ocenianych w rankingach.

Studia na kierunku zarządzanie

  • Uniwersytet Warszawski

Wydział Zrządzania zajmuje drugą pozycję, tuż za SGH, w rankingu kierunku, a sama uczelnia jak wiadomo jest najlepszą szkołą wyższą w kraju. Jest to najstarsza jednostka kształcąca w zakresie zarządzania w całej Europie Środkowo – Wschodniej. W parametryzacji jednostek naukowych Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało wydziałowi kategorię „A”, a w 2017 roku otrzymał on akredytację EQUIS od Foundation for Management Development (EFMD) – jedną z 3 najważniejszych akredytacji dla uczelni biznesowych na świecie.

  • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Najlepsza uczelnia niepubliczna w kraju, zajmuje trzecie miejsce w rankingu kierunku zarządzanie. To nie lada osiągnięcie dla prywatnej uczelni. Akademia Leon Koźmińskiego od lat jest wysoko klasyfikowana w różnego rodzaju zestawieniach i rankingach. „Financial Times” uznał uczelnię za najlepszą szkołę biznesu w Europie Środkowej. Życie studenckie na uczelni kwitnie. Orgaznizowane są liczne imprezy okolicznościowe oraz wyjazdy integracyjne. Swoje pasje można rozwijać w 17 kołach naukowych i 20 sekcjach sportowych.

Studia na kierunku turystyka

  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Uczelnia rolnicza ze stolicy zamyka drugą dziesiątkę najlepszych szkół wyższych w kraju. Jeszcze lepiej zostały ocenione studia na kierunku turystyka i rekreacja. Sklasyfikowano je na 5 pozycji wśród wszystkich szkół wyższych w Polsce. Wydział Nauk Ekonomicznych, na których można studiować ten kierunek, otrzymał wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, w obszarze współpraca krajowa i międzynarodowa. Ogromną zaletą, studiowania na tej uczelni, jest doskonała baza lokalowa znajdująca się na Ursynowie.

  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych

To dość młoda, powstała w 2003 roku, lecz znana uczelnia warszawska. W trakcie funkcjonowania nawiązała dość kontaktów, by zapewnić studentom bardzo dobre warunki studiowania i praktyk. WSTiJO współpracuje naukowo z europejskimi uczelniami i organizacjami m.in. z Carnegie College w Szkocji, Goethe Institute w Ankarze oraz Radą Miejską Berlina. Organizowane są liczne wyjazdy studyjne i integracyjne, targi krajowe jak i zagraniczne. Swoje pasje można rozwijać na jednym z kół zainteresowań np.: fotografii lub historii sztuki.

Studia na kierunku rekreacja

  • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego

Prawie 90 letnia uczelnia posiada 5 wydziałów i kształci na 9 kierunkach. Kampus zajmuje prawie 59 hektarów i wpisany jest do rejestru zabytków. Przyjemnie studiuje się w dobrej atmosferze i pięknych wnętrzach. Uczelnia dysponuje 111 000 mkw. powierzchni obiektów sportowych, zamkniętych jak i otwartych. Na uczelni działa wiele kół zainteresowań min.: komunikacji klinicznej, turystyki krajoznawczej i zrównoważonej. Absolwenci kierunku słyną, z bardzo dobrego przygotowania warsztatowego, do pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

  • Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji ( Grupa Uczelni Vistula)

Prywatna uczelnia stawiająca na rozwój studenta poprzez praktyki i staże. Zarówno w kraju jak i po za jego granicami. W sowich portfolio posiada 42 programy studiów, nad którymi pracuje wraz z 80 firmami partnerskimi. Co ważne posiada własny, doskonale wyposażony kampus, o powierzchni 29 000 mkw. W porównaniu, do zeszłorocznego zestawienia, awansowała aż o 9 miejsc w rankingu uczelni niepublicznych Perspektywy 2018. Zajmuje 19 pozycję w kraju. Wprowadzono program Mentorski, który ma za zadanie, wspierać nowych studentów i zachęcać ich do wykorzystania wszystkich możliwości rozwoju.

Pozostałe uczelnie ze stolicy znajdziesz tu: http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/

Nie odpowiada Tobie oferta studiów z Warszawy? Poszukaj w innym regionie kraju! Sprawdź oferty innych polskich uczelni: http://www.uczelnie.pl/