Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie miałbyś obowiązki zakładając firmę w Norwegii? Jak się okazuje jednym z nich byłoby z całą pewnością ukończenie szkolenia BHP dla pracodawców i wdrożenie wszelkich związanych z BHP wymogów w praktyce działalności swojego przedsiębiorstwa.

Czy ktoś to w ogóle sprawdza? O konieczności posiadania niezbędnych do prowadzenia działalności w Norwegii słów kilka…

Norweskie przepisy w sposób dosyć szczegółowy regulują wszystkie kwestie BHP w firmach, działających na terenie Norwegii. Co za tym idzie w razie dojścia do kontroli z Arbeidstilsynet (Norweska Inspekcja Pracy) istnieje konieczność okazania dokumentów, które potwierdzają posiadanie certyfikatu o ukończeniu norweskiego kursu HMS, natomiast do tego dodatkowy wymóg stanowi jeszcze znajomość norweskiego prawa pracy.

Kurs BHP i HMS Norwegia

Kurs BHP w Norwegii można odbyć w przestrzeni stacjonarnej lub też w świecie wirtualnym, przy pomocy Internetu – tzw. kursy online. Warto przy tym zauważyć, że aktualnie na rynku można odnaleźć coraz większą gamę ofert różnego rodzaju szkoleń prowadzonych online, zdobywających naprawdę szeroką rzeszę zwolenników i cieszących się popularnością poprzez wzgląd na ich niebywałą wygodę i oszczędność czasu. Można zakupić również dostęp do kursu, prowadzonego w języku polskim, pomagającego w zdobywaniu pełnej wiedzy na temat norweskiego BHP i gwarantującego zyskanie potwierdzenia ukończenia kursu w postaci zyskania odpowiednich papierów, czyli HMS KURSBEVIS (certyfikat, który jest honorowany przez Inspekcję Pracy w Norwegii).