Po co są ekrany spawalnicze?


Ekrany spawalnicze służą do ochrony podczas spawania m.in. łukiem elektrycznym. Na czym polega spawanie tą metodą? Jest to jeden z najstarszych sposobów spawania, ale to nie znaczy, że jest rzadko stosowany. Wręcz przeciwnie, cieszy się nadal sporą popularnością wśród zawodowców wykonujących tę pracę.
Spawanie w skrócie polega na łączeniu metalowych elementów przy pomocy wysokiej temperatury.
Są różne metody spawania. Każda z nich wymaga specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności. W przypadku łuku elektrycznego dostępnych maszyn na rynku jest bardzo dużo. Jeżeli ktoś ma problem z wyborem, warto zwrócić się do fachowców. Są to osoby wykwalifikowane i odpowiednio przeszkolone. Na pewno pomogą każdemu, kto potrzebuje specjalistycznej pomocy. Wybranie odpowiedniej maszyny dla siebie wbrew pozorom nie jest takie proste, a dużo od niej zależy. Efekt wykonanej pracy również.
Przystępując do pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i otoczenia. Przed zagrożeniami, jakie stwarza spawanie, chronią nas m.in. ekrany spawalnicze. Nie tylko chroni otoczenie przed iskrami oraz rozżarzonym metalem, ale również chroni nas przed promieniowaniem czerwonym oraz ultrafioletowym. Podczas spawania stanowi to duże niebezpieczeństwo dla naszych oczu. Jest to praca odpowiedzialna i stwarzająca dużo zagrożeń, dlatego powinniśmy postępować rozsądnie. Bezpieczeństwo i zdrowie są na pierwszym miejscu, dopiero później praca.
Dzięki kurtynie oddzielimy nasze stanowisko pracy. Przystępując do spawania odzież ochronna to podstawa. Niestety inny pracownicy poruszający się po warsztacie jej nie mają. Przynajmniej nie taką, która ochroni ich przed zagrożeniami, jakie powstają podczas procesu spawania. Odgrodzenie się i zabezpieczenie otoczenia jest więc bardzo ważne.
Rynek proponuje nam całą masę ekranów spawalniczych. Podobnie jak w przypadku maszyn, najlepiej jest poprosić o radę fachowca. Najważniejszą rzeczą jest ich wypełnienie. To ono decyduje o jakości ekranu. Zawarta w nich folia chroni nas przed promieniowaniem.

Zobacz: izolacyjnie.pl