Odpoczynek w komfortowych warunkach należy się każdemu – niezależnie od zajmowanej pozycji zawodowej, wieku, płci czy… gabarytów. Nieważne też, czy wygodne komplety wypoczynkowe mieścić się będą w dużym czy całkiem małym salonie. Ważne by były i stwarzały możliwości do wyciągnięcia nóg. Relaksacyjnie, rzecz jasna. Jak wybrać najlepiej? Podpowiadamy.

Dobry plan to podstawa

Pamiętajmy – nawet najdroższe i najbardziej eleganckie komplety wypoczynkowe nie spełnią swojej roli wówczas, gdy zostaną umiejscowione byle jak. Ważne więc, by właściwie rozplanować ich ustawienie. Dzięki temu już podczas zakupów będzie można ocenić, czy wybrany przez nas komplet jest w sam raz, czy może zajmie zbyt wiele lub zbyt mało miejsca. To ważne, by był gabarytowo trafiony w punkt. Inaczej zagraci przestrzeń lub będzie zbyt mały, jak na ogólnodostępny metraż.

Odpowiednia liczba mebli

Ilość sztuk mebli, które tworzą komplety wypoczynkowe, również ma duże znaczenie. W standardzie znajdziemy więc duży narożnik czy sofę w komplecie z fotelami lub pufami. To rozwiązanie dedykowane jest dużej przestrzeni salonowej. W mniejszych wnętrzach zdecydowanie lepiej sprawdzi się opcja 1 + 1. Wówczas warto postawić na kompaktową sofę (rozkładaną, rzecz jasna!) oraz dopasowany do niej fotel. Spójność stylistyczna kreacji meblowej sprawi, że będzie doskonałym dodatkiem do wygody w najczystszej postaci.

Obicie na lata

Komplety wypoczynkowe mają to do siebie, że wykonane są bardzo solidnie i tak samo obite. Jeśli więc zależeć nam będzie na wytrzymałości i ekskluzywności prezencji naszych mebli – postawmy na komplety wypoczynkowe ze skóry naturalnej. Jeśli zaś chcemy skorzystać z jakości, ale dysponujemy nieco skromniejszym budżetem – wówczas dobrze postawić na mebla tapicerowane. Te prezentować się będą bardzo ciekawie, a i z sukcesem posłużą na długie lata użytkowania.

Magia dodatków

Wybierając komplety wypoczynkowe nie zapomnijmy o klimatycznych dodatkach tekstylnych. Niech więc zagoszczą na nich ciekawe pledy czy kolorowe, mięciutkie poduchy w ulubione wzory. Klimatyczność wnętrza salonowego w takiej odsłonie – gwarantowana!